Боротьба з надмірною вагою - дуже поширене заняття, характерне для багатьох представників людської популяції. Більшість людей так чи інакше незадоволені станом власної фігури, яку псує такий ненависний баласт - зайві кілограми.

І зрозуміти людське прагнення до схуднення, звичайно ж, можна, бо надмірна вага, особливо якщо він коливається в позамежних розмірах, заподіює масу незручностей, причому не тільки зовнішнього, але і внутрішнього, психологічного характеру. До того ж додаткові кілограми досить згубно позначаються на здоров'ї людини.

Саме з цих причин люди споконвіку б'ються з одним зі своїх найлютіших ворогів - зайвою вагою, використовуючи для того всілякі способи і засоби, а часом вдаючись навіть до найрадикальніших (і занадто небезпечним) заходам.

Проте ж, бувають випадки, коли людина, що бореться за ідеальні пропорції свого тіла, дотримується всіх правила дієтичного харчування, регулярно займається фізичними навантаженнями і "приймає" різні косметичні процедури , але незважаючи на всі ці зусилля зайва вага не тільки не зникає, а ще й додається. Здавалося б - все його дії правильні, а "віз і нині там". У чому ж причини такої несправедливості?

Учені з американського Університету Айови спробували досконально вникнути в суть даної проблеми. Розглянувши різні аспекти освіти надмірної ваги, дослідники з'ясували наступне: деколи причинами, що утрудняють процес схуднення, є не тільки похибки в харчуванні, недостатність фізичних навантажень або ж відсутність належного косметичного догляду. Додатковими факторами, що гальмують "проводи" зайвих кілограмів є:

  • Стрес - людина, досить тривалий час перебуває у стресовому стані, підставляє під удар свій організм.


    Наприклад, значно уповільнює роботу травна система. Це призводить до того, що не дивлячись на суворе дотримання дієти і обмеження калорійності, зайва вага не скидається. Більше того, у деяких людей стрес провокує ще більше збільшення маси тіла, причому набрані кілограми обґрунтовуються, як правило, в області живота і талії;

  • Недолік сну - ще один "пунктик" , який худне слід взяти на замітку. Людина, яка проводить уві сні менше 8 годин, піддає свій організм досить-таки серйозного психологічного стресу. Підтвердження тому - відсутність енергії, постійна млявість і хронічна втома. В результаті ж такий збій провокує активізацію процесу накопичення жирового прошарку, відводячи тим самим вага тіла від заповітної норми і позбавляючи його стабільності;
  • Різні загальні захворювання - деякі з них також можуть спровокувати збільшення ваги. Наприклад, нестача в організмі гормону щитовидної залози - гіпотиреоз, основними ознаками якого є набір ваги, сонливість, млявість, погіршення апетиту;
  • Медичні препарати - на кожну людину ліки діють по-різному . Особливо ті, які спрямовані на лікування мігрені, гіпертонії, безпліддя і тому подібних. Одним із симптомів багатьох лікарських препаратів подібної дії, так званим "результатом побічної дії" є знову-таки збільшення маси тіла. Тому перш ніж приступити до прийому таких ліків - необхідна консультація лікаря.